Vásárlási feltételek
Hatályos: 2024. augusztus hó 1. napjától a visszavonásig vagy módosításig
TARTALOM
- BEVEZETŐ RENDELKEZÉSEK.. 3
- AZ ÁSZF HATÁLYA.. 3
- AZ ÁSZF KÖZZÉTÉTELE.. 4
- AZ ÁSZF MÓDOSÍTÁSA.. 4
- ELEKTRONIKUS SZERZŐDÉSKÖTÉSRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK.. 4
- A JOGVISZONYRA VONATKOZÓ ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK.. 4
- FELELŐSSÉG... 5
- AZ ÜGYFÉL REGISZTRÁCIÓJA.. 6
- SZERZŐDÉSEK TELJESÍTÉSE.. 7
- A SZOLGÁLTATÁS IGÉNYBEVÉTELÉNEK MENETE.. 8
- ELÁLLÁS. 12
- FOGYASZTÓVÉDELMI ELJÁRÁS. 14
- SZAVATOSSÁG... 18
- FELEK KÖZÖTTI KAPCSOLATTARTÁS, KOMMUNIKÁCIÓ.. 20
- TITOKTARTÁS. 21
- INFORMATIKAI BIZTONSÁG... 21
- SZERZŐI JOGOK.. 21
- REKLÁMOK.. 22
- PANASZKEZELÉS. 22
- VIS MAIOR.. 23
- A SZERZŐDÉS MEGSZŰNÉSE.. 23
- JOGSZABÁLYI HÁTTÉR.. 24
- ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK.. 24
1. BEVEZETŐ RENDELKEZÉSEK
- A Nora Line Design (tényleges szolgáltató: Kazári-Ambrus Nóra, egyéni vállalkozó; székhely: 9400 Sopron, Bella Lajos utca 12.; e-mail: info@com; a továbbiakban: „Szolgáltató”) a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény („Ptk”) 6:77. § -a alapján a másik fél közreműködése nélkül, előre meghatározza az alábbi – a weboldal használatával, illetve a weboldalon megjelenített szolgáltatásainak igénybevételével kapcsolatos feltételeket – Általános Szerződési Feltételeket (a továbbiakban: „ÁSZF”).
- Jelen ÁSZF célja, hogy meghatározza a Szolgáltató által vállalt és nyújtott valamennyi szolgáltatás igénybevételének és teljesítésének módját, részleteit és feltételeit annak érdekében, hogy a felek az elektronikus szolgáltatás (továbbiakban: „Szolgáltatás”) jogviszonyában felmerülő egyes kérdések a jogszabályok és jelen ÁSZF mentén megfelelően szabályozva legyenek.
- A Szolgáltató adatai:
Név: Kazári-Ambrus Nóra, egyéni vállalkozó
Székhely: 9400 Sopron, Bella Lajos utca 12.
Adószáma: 90362855-1-28
E-mail címe: info@noralinedesign.com
Honlap címe: noralinedesign.com
Postai levelezési címe: 9400 Sopron, Bella Lajos utca 12.
Tárhelyszolgáltató neve:UNAS Online Kft.
Tárhelyszolgáltató elérhetőségei: unas@unas.hu
- Amennyiben az Ügyfél nem kívánja betartani a jelen ÁSZF-ben foglaltakat, úgy a Szolgáltató kéri, ne vegye igénybe a Szolgáltatást, illetőleg ne próbálja meg a Szolgáltatást vagy a weboldalt használni.
2. AZ ÁSZF HATÁLYA
- A Szolgáltató az általa a noralinedesign.com domain megjelölésű weboldalon megjelenített és azon keresztül nyújtott Szolgáltatásaival kapcsolatos szerződéseket a jelen ÁSZF rendelkezései szerint teljesíti.
- Jelen ÁSZF rendelkezései a Szolgáltató és a Szolgáltatást megrendelő (a továbbiakban: „Ügyfél”; míg a Szolgáltató és az Ügyfél a továbbiakban külön-külön: „Fél” vagy együttesen „Felek”) között létrejött szerződésekre, a Szolgáltatások igénybevételére vonatkozóan az Ügyfél által tett és a Szolgáltató által elfogadott ajánlatra, továbbá az Ügyfél részére teljesített Szolgáltatásokra, illetve az Ügyfél által a szolgáltatások igénybevételének feltételeire vonatkoznak. Ügyfélnek minősül a Szolgáltatás igénybevevője mellett azon személy is, aki a noralinedesign.com weboldalt meglátogatja.
- Jelen ÁSZF és felhasználási feltételek valamennyi Ügyfélre kötelezően irányadó és érvényes. A Felek közötti szerződéses jogviszonyt a jelen ÁSZF és valamennyi, az egyes szolgáltatások elvégzéséhez szükséges nyilatkozat együttesen alkotja. Ezzel összhangban a jelen ÁSZF-ben használt „szerződés” fogalom – a szövegösszefüggés függvényében - mind a Felek közötti szerződéses jogviszonyt, mind az ÁSZF-et magában foglalja.
- A Szolgáltató az Ügyfél általános szerződési feltételeit (ha lenne ilyen) nem fogadja el. Jelen ÁSZF annak keltétől a visszavonásáig vagy módosításáig hatályos.
3. AZ ÁSZF KÖZZÉTÉTELE
- A Szolgáltató az ÁSZF mindenkor hatályos szövegét, továbbá annak módosítását – a módosítás hatályba lépése előtt 15 (tizenöt) nappal – a noralinedesign.com honlapján – minden Ügyfél számára teljes terjedelmében hozzáférhetően, nyomtathatóan és a hatálybalépés időpontját jól látható módon feltüntetve közzéteszi. A Szolgáltató az ÁSZF szövegét a székhelyén nyomtatott formában is elérhetővé teszi.
4. AZ ÁSZF MÓDOSÍTÁSA
- A Szolgáltató a jelen ÁSZF-et az Ügyfél kifejezett hozzájárulása nélkül bármikor egyoldalúan módosíthatja.
- A Szolgáltató az Ügyfelet az ÁSZF módosításáról a módosított ÁSZF hatályba lépését legalább 15 (tizenöt) nappal megelőzően – a módosítás honlapján történő közzétételével, külön egyéb jelzés nélkül – értesíti. Az értesítést a Szolgáltató az Ügyfél által a Szolgáltatónak megjelölt elérhetőségei valamelyikére is – egyoldalú mérlegelését követően – kiküldheti, valamint a Szolgáltató az Ügyfél által a Szolgáltatónak a regisztráció során megadott elérhetőségei valamelyikére szintén kiküldheti.
- Amennyiben az Ügyfél nem ért egyet a jelen ÁSZF módosított feltételeivel, dönthet úgy, hogy a továbbiakban nem használja a Szolgáltató Szolgáltatását. A Szolgáltatás fenti, az ÁSZF módosításáról szóló értesítést követő használata azok Ügyfél általi kifejezett elfogadásának minősül.
5. ELEKTRONIKUS SZERZŐDÉSKÖTÉSRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK
- Jelen ÁSZF-re és a Felek közötti jogviszonyra a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény („Ptk.”) rendelkezései irányadók.
- A Szolgáltató a Szolgáltatás megrendelésének megérkezését az Ügyfél felé elektronikus úton igazolja vissza. Amennyiben ezen visszaigazolás az Ügyfél megrendelésének elküldésétől számított 48 (negyvennyolc) órán belül az Ügyfélhez nem érkezik meg, úgy az Ügyfél és a Szolgáltató mentesül az ajánlati kötöttség vagy szerződéses kötelezettség alól.
- A Szolgáltatás megrendelése és annak visszaigazolása akkor tekintendő a Szolgáltatóhoz, illetve az Ügyfélhez megérkezettnek, amikor az számára hozzáférhetővé válik.
- A létrejött szerződés írásbeli szerződésnek minősül, a szerződés létrejöttét az Ügyfél által megadott, elektronikusan elmentett vásárlási adatok igazolják, amelyeket a Szolgáltató a számvitelre és adózásra vonatkozó jogszabályokban meghatározott módon és határideig őriz. Az Ügyfél által megadott adatok, a szolgáltatásra vonatkozóan a Szolgáltató rendszerében őrzött adatok, a tranzakció banki visszaigazolása, a szolgáltatás igénybevétele során aláírt nyilatkozatok, illetve az ÁSZF szövegezés együttesen alkotják az írásbeli szerződést. A jelen szerződés írásba foglalt szerződésnek minősül, és utóbb hozzáférhető.
- A Szolgáltató az Ügyfél részére megfelelő, hatékony és hozzáférhető technikai eszközzel biztosítja azt, hogy az Ügyfél a Szolgáltató honlapján keresztül megadott adatok hibáinak azonosítását és kijavítását megrendelésének / regisztrációjának elektronikus úton való elküldése előtt el tudja végezni, s erre jelen rendelkezéssel külön felhívja az Ügyfél figyelmét.
6. A JOGVISZONYRA VONATKOZÓ ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK
- A Szolgáltató a hatályos jogszabályok, továbbá a Felek által megkötött szerződés, valamint azok mellékletei, és a jelen ÁSZF feltételei szerint vállalja a Szolgáltatások nyújtását.
- A Szolgáltató a Szolgáltatásokat az Ügyfeleknek saját maga nyújtja.
- A Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy bármikor, bármilyen változtatást, javítást hajtson végre a honlapon vagy a Szolgáltatásokon, előzetes figyelmeztetés és jóváhagyás nélkül. A Szolgáltató továbbá fenntartja a jogot, hogy a honlapot más domain-név alá helyezze át.
7. FELELŐSSÉG
- Sem a Szolgáltató, sem alkalmazottai, sem megbízottjai nem vállalnak felelősséget azokért az esetleges veszteségekért, károkért, költségekért (beleértve, korlátozás nélkül, bármilyen elmaradt profitot, közvetett, járulékos vagy következményi veszteséget is), amelyek a honlapra történő belépésből vagy a Szolgáltatás használatából / igénybevételéből esetlegesen erednek. Az Ügyfél a honlapot és a Szolgáltatást kizárólag a saját kockázatára használhatja, és elfogadja, hogy a Szolgáltató nem vállal felelősséget a használat során felmerülő vagyoni és nem vagyoni károkért, valamint az Ügyfél magatartásáért.
- A Szolgáltató kizár minden felelősséget minden Ügyfélnek vagy harmadik személynek okozott kárért, kivéve a szándékosan okozott károkat, valamint az olyan károkat, amelynek kizárását vagy korlátozását a törvény nem engedi.
- Az Ügyfél teljes mértékben és kizárólagosan felelős saját vagy a fiókjához hozzáférő harmadik személy magatartásáért, a Szolgáltató ilyen esetben teljes mértékben együttműködik az eljáró hatóságokkal a jogsértések felderítése végett. A Szolgáltató nem vonható felelősségre az Ügyfél által a jelen ÁSZF rendelkezéseinek megszegéséből adódó következmények miatt, így különösen az Ügyfél által a Szolgáltatás nem rendeltetésszerű igénybevételével, téves adatok megadásával, valótlan adatok megadásával összefüggésbe hozható, valamint az Ügyfél magatartása vagy az Ügyfél által a regisztráció során elfogadott szabályok, stb. megsértésével összefüggő események (pl. bevételkiesés, károkozás, stb.) miatt. A regisztráció és/vagy a megrendelés során megadott adatok pontatlanságáért vagy helytelenségéért, vagy hamisságáért a Szolgáltató felelőssége teljes körűen kizárt, így különösen, de nem kizárólagosan az ebből eredő hibákért, késedelemért és egyéb felmerülő kárért.
- A Szolgáltató nem vállal felelősséget a honlap látogatásakor, illetve a Szolgáltatás igénybevételekor közvetlenül, közvetetten, véletlenszerűen felmerülő működési, illetve tartalmi hibákért vagy hiányosságokért, nem vállal továbbá felelősséget a hibás adatok megadásából eredő esetleges hibákért.
- Az Ügyfél felelősséggel tartozik minden olyan eseményért, tevékenységért, mely bejelentkezési jelszavának felhasználásával valósult meg. Az Ügyfél tudomásul veszi, hogy a Szolgáltató nem felelős az Ügyfél mobiltelefonján vagy számítógépén bekövetkezett hibáért, vírus által okozott kárért vagy bármilyen adatvesztésért, továbbá az Ügyfél mobiltelefonjához vagy számítógépéhez való jogosulatlan hozzáférésért vagy bármilyen más, harmadik személynek felróható vagy vis maior eseménnyel összefüggő kárért.
- A Szolgáltató kizárja a felelősségét arra az esetre, ha a Szolgáltatást és a Weboldalt működtető szervert külső támadás éri. Amennyiben az Ügyfél egy ilyen támadás következtében téves rendszerüzeneteket kap, ezért a Szolgáltató semmilyen felelősséget nem vállal.
- A Szolgáltató nem vállal felelősséget a Szolgáltatás használatából, nem megfelelő működéséből, vagy a Szolgáltatás bármely részének vagy tartalmának törléséből eredő károkért. A Szolgáltató a Szolgáltatás használatra alkalmatlan állapotáról, vagy a nem megfelelő működésből, hiányosságból, esetleges üzemzavarból, vagy félreérthetőségből, az internetes hálózat esetleges kimaradásából, az elérési út hibájából, bármely egyéb technikai hibából vagy túlterhelésből eredő adatvesztésért, vírusból vagy más rosszindulatú okból eredő károkért és/vagy veszteségért való felelősséget kifejezetten kizárja.
- Bár a Szolgáltató minden erőfeszítést megtesz a Szolgáltatás zavartalan és hibamentes működése érdekében, a jelen feltételekben meghatározottakon túl a Szolgáltató nem vállal szavatosságot a hibás teljesítésért, így különösen a Szolgáltatás alkalmatlan állapotáért, a Szolgáltatás vagy a Szolgáltatáson keresztül szolgáltatott termékek és szolgáltatások, valamint az Ügyfelek megbízhatóságáért, pontosságáért, minőségéért, megfeleléséért, folyamatosságáért, avagy hibamentes működéséért.
- A Szolgáltató nem felelős az Ügyfelek, és harmadik felek tartalmáért vagy tájékoztatásáért, vagy az olyan károkért, amelyek az azokra történő hagyatkozás eredményeként merültek fel.
- Amennyiben a Szolgáltató minden gondossága ellenére a honlap vagy a webáruház felületén bármilyen rendszerhiba lépne fel, vagy a honlap felületén nyilvánvalóan téves, hibás ellenérték kerülne feltüntetésre (pl.: 1,- Ft vagy 0,- Ft, stb.), úgy a Szolgáltató nem köteles a vonatkozó szolgáltatást a hibás, téves áron teljesíteni, hanem felajánlhatja a helyes áron történő értékesítést, amelynek ismeretében az Ügyfél jogosult elállni a vásárlási szándékától.
- A Szolgáltató az ellenőrzési körén kívül eső körülménynek betudhatóan bekövetkező károk viselésére vagy megtérítésére nem kötelezhető.
- A Szolgáltató által az ÁSZF előírásainak megsértése esetén alkalmazott felmondásból származó minden költség, kár és egyéb hátrányos jogkövetkezmény kizárólag a szerződésszegő Ügyfelet terheli.
- A Szolgáltató nem felelős az Ügyfél által elkövetett szerződésszegésért.
- A fentiekben felsoroltakon túl a felelősség további kérdéseit a jelen ÁSZF egyéb rendelkezései is tartalmazhatják, illetve meghatározhatják.
8. AZ ÜGYFÉL REGISZTRÁCIÓJA
- A Szolgáltató szolgáltatásának Ügyfél általi igénybevételéhez és a Felek közötti jogviszony létrejöttéhez az Ügyfél köteles az erre a célra kialakított felületen az ott meghatározott adatokat (név, e-mail cím, jelszó, kapcsolattartási adatok, telefonszám, számlázási adatok) megadni, valamint az elhelyezett ún. checkbox kipipálásával arról nyilatkozni, hogy az ott feltüntetett és elérhető dokumentumokat elolvasta, azok tartalmát megismerte.
- A Szolgáltató a regisztráció vagy a megrendelés, illetve vásárlás során kizárólag a Szolgáltatás nyújtásával és marketingcélú megkeresésekkel összefüggésben, továbbá a Szolgáltatás felhasználói élményének javítása érdekében fontos és szükségszerű adatokat kér be az Ügyféltől.
- Az Ügyfél köteles a Szolgáltatás igénybevétele és/vagy a regisztráció során valós és pontos adatokat megadni. Az Ügyfél köteles a regisztráció és a vásárlás során megadott adatokat a vásárlás során és a megrendelés elküldése előtt is ellenőrizni. Az Ügyfél jogosult a regisztráció során és/vagy a vásárlást megelőzően a megadott adatokat bármikor módosítani.
- A regisztráció sikeressége esetén a Szolgáltató visszaigazoló e-mail üzenetet küld az Ügyfél részére. Az Ügyfél a regisztrációját követően köteles a visszaigazoló e-mail üzenetben szereplő adatokat ismételten ellenőrizni és a regisztrációt a levél beérkezésétől számított legkésőbb 48 órán belül megerősíteni. Amennyiben az Ügyfél nem erősíti meg a regisztrációt 48 órán belül, a Szolgáltató az Ügyfél adatait törölheti.
- A Szolgáltató a regisztráció során e-mail útján is megküldheti az Ügyfél részére a jelen ÁSZF-et.
- Az Ügyfél kijelenti, hogy a regisztráció, illetve a vásárlás / Szolgáltatás igénybevétele során a jelen ÁSZF rendelkezéseivel, a vonatkozó Adatkezelési és Adatvédelmi Tájékoztató, és a jelen jogviszonnyal összefüggő valamennyi joggal és kötelezettséggel tisztában van, azokat teljes körűen megismerte és kijelenti, hogy a Szolgáltató megfelelő lehetőséget és elérést biztosított számára ezen dokumentumok megismerése és elérése érdekében. Az Ügyfél a jelen ÁSZF rendelkezéseit és a fentebb említett dokumentumokat, tájékoztatókat (így különösen a felelősségére vonatkozó rendelkezéseket) magára nézve kötelező érvényűnek ismeri el. Amennyiben Ügyfél ezen tájékoztatókat mégsem tartja megfelelőnek, úgy az Ügyfél a Szolgáltatás megrendelése előtt jogosult és köteles haladéktalanul a Szolgáltatóhoz fordulni vagy jogosult a Szolgáltatás igénybevételét mellőzni.
- Az Ügyfél jogosult a regisztrációját és a megadott adatainak törlését kezdeményezni a Szolgáltató címére küldött e-mail üzenettel vagy postai úton küldött levél útján azzal, hogy megadja a regisztrált felhasználói fiók beazonosításához szükséges minimális adatokat és megjelöli a törölni kívánt adatok pontos körét. Az Ügyfél ugyanakkor tudomásul veszi, hogy ezen adatok törlése nem feltétlen jog, annak lehetnek korlátai – így különösen, de nem kizárólagosan a Szolgáltatóra vonatkozó jogszabályi kötelezettségek megtartása (őrzési idő vagy számviteli törvényből fakadó kötelezettségek megtartása) vagy a Szolgáltató saját jogainak védelme.
- A Szolgáltató köteles a regisztráció és a felhasználói fiók törléséről az e-mail üzenet Szolgáltatóhoz történő megérkezését követő 30 (harminc) napon belül intézkedni.
- Az Ügyfelet teljes körű felelősség terheli a regisztráció során megadott adatokkal, illetve jelszóval, továbbá a regisztrált ügyfélfiókján keresztül történt Szolgáltatás használatával kapcsolatban. Az Ügyfél vállalja, hogy a regisztrációjával, a Szolgáltatás használatával vagy ezekkel összefüggésben történt bárminemű visszaélést haladéktalanul írásban bejelent a Szolgáltató részére a visszaélés legfontosabb ismérveinek megjelölésével.
- A Szolgáltatás használatához az Ügyfél regisztrálhat email címe és egy szabadon választott jelszó megadásával, illetve Google és Facebook, valamint a rendszer által felkínált egyéb bejelentkezési lehetőség igénybevételével. Az Ügyfél szabadon törölheti felhasználói fiókját. Ehhez a Beállítások alatti szekcióban kell megkeresnie a felhasználói fiók törlésének felületét. A fiók törlésével – az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatóban foglalt kivételekkel - minden felhasználói adat törlődik.
- Amennyiben az Ügyfél meglévő Facebook Fiókkal regisztrál, úgy elfogadja, hogy a Facebook Fiókjával kapcsolatos egyes adatokat a Facebook üzemeltetője a Szolgáltató részére a Facebook mindenkor érvényes, vonatkozó szabályzatai szerint átadja. A Facebook hatályos szabályzatai az alábbi linkről érhetőek el: https://hu-hu.facebook.com/legal/terms/plain_text_terms. Az Ügyfél csak abban az esetben tud Facebook Fiókjával regisztrálni, amennyiben a Facebook Fiókjában az ehhez szükséges jóváhagyásokat a beállítások között megadta.
- Amennyiben az Ügyfél meglévő Google Fiókkal regisztrál, úgy elfogadja, hogy a Google Fiókjával kapcsolatos egyes adatokat a Google üzemeltetője a Szolgáltató részére a Google mindenkor érvényes, vonatkozó szabályzatai szerint átadja. A Google hatályos szabályzatai az alábbi linkről érhetőek el: https://policies.google.com/terms?hl=hu&gl=hu. Az Ügyfél csak abban az esetben tud Google Fiókjával regisztrálni, amennyiben a Google Fiókjában az ehhez szükséges jóváhagyásokat a beállítások között megadta.
- A szolgáltatás a bejelentkezett felhasználókat öt (5) évig bejelentkeztetve tartja, azonban bármely felhasználó kiléphet a szolgáltatás alól. Ebben az esetben a belépéshez újra meg kell adni a szükséges adatokat. Előfordulhat az is, hogy a rendszer a felhasználót valamilyen okból kilépteti, a belépéshez ekkor is meg kell adni újra a szükséges adatokat.
9. SZERZŐDÉSEK TELJESÍTÉSE
- A teljesítés helye a Felek eltérő rendelkezése hiányában a Szolgáltató székhelye, telephelyei és fióktelepei, illetve a Szolgáltatások elvégzésének és igénybevételének helyszíne, valamint az Ügyfél székhelye, illetve fióktelepei, továbbá a tárhelyszolgáltató által nyújtott internetes felület.
- A Szolgáltató adatvédelmi tájékoztatási kötelezettségére az Adatkezelési és Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltak irányadók.
- A Szolgáltató jogosult és köteles a szolgáltatást az ÁSZF-ben vagy a honlapon feltüntetett és ott meghatározott minőségben és mennyiségben, az ott meghatározott feltételekkel az Ügyfél javára teljesíteni.
- A Szolgáltató fenntartja magának a jogot, hogy egyes vásárlásokat, illetve a Szolgáltatás nyújtását visszautasítsa abban az esetben, ha a regisztráció során megadott adatok nyilvánvalóan hamisak vagy valótlanok, illetve a Szolgáltatás megfelelő nyújtásához elégtelenek vagy az nyilvánvalóan ellentétes a Szolgáltató érdekeivel vagy elveivel (például nem jelenhet meg közszeméremsértő vagy szexuális, bántalmazó jellegű, védett szellemi tulajdon, illetve szerzői jogi védelem alá eső tartalom, stb.).
- A Szolgáltató megtagadhatja a Szolgáltatás nyújtását és azonnal megszakíthatja a Szolgáltatás Ügyfélnek való nyújtását, amennyiben jogszabály vagy bírósági döntés azt előírja vagy amennyiben a Szolgáltatást az ÁSZF-be ütköző módon, engedély nélkül használják, vagy egyéb módon jogszerűtlenül vagy nem rendeltetésszerűen tevékenykedik.
- Az Ügyfél felelős azért, hogy saját, működő, érvényes e-mail címet adjon meg és a regisztráció során megadott e-mail címét a Szolgáltatás igénybevételének ideje alatt fenntartsa.
10. A SZOLGÁLTATÁS IGÉNYBEVÉTELÉNEK MENETE
Megvásárolható termékek, szolgáltatások köre
- A termékekre vonatkozóan megjelenített árak forintban értendők, tartalmazzák a törvényben meghatározott adókat, de a vállalkozás alanyi adómentes kategóriába tartozik. A feltüntetett árak nem tartalmazzák a házhoz szállítás díját. Külön csomagolási költség nem kerül felszámításra.
- A webshopban Szolgáltató részletesen feltünteti a termék nevét, leírását, a termékekről – lehetőség szerint - mintafotót jelenít meg. A termékek adatlapján megjelenített képek eltérhetnek a valóságostól, illusztrációként szerepelhetnek. Szolgáltató nem vállal felelősséget a webshopban megjelenő kép és a termék tényleges kinézete miatti különbözőség miatt.
- Amennyiben akciós ár kerül bevezetésre, Szolgáltató teljes körűen tájékoztatja az Ügyfelet az akcióról és annak pontos időtartamáról.
Rendelés menete
- Ügyfél a regisztrációját követően bejelentkezik a webshopba/vagy regisztráció nélkül is megkezdheti a vásárlást.
- Ügyfél a megvásárolni kívánt termék, termékeket kiválasztja és személyre szabja. A kiválasztott termékhez az Ügyfél feltölti az általa kiválasztott fényképet a feltöltési felületre. Az Ügyfél a lehetőségek alapján kiválasztja az adott termékre vonatkozó paramétereket (szín, méret, formátum, elkészítési idő, stb.) tulajdonságokat. Az Ügyfél a termék(ek) darabszámát beállítja.
- Ügyfél kosárba helyezi a kiválasztott termékeket. Ügyfél bármikor megtekintheti a kosár tartalmát a „kosár” ikonra kattintva.
- Ha nem szeretne további terméket vásárolni, ellenőrzi a megvásárolni kívánt termék darabszámát. A „törlés – X” ikonra kattintva, vagy a termékmennyiség csökkentésével törölheti a kosár tartalmát. Mennyiség véglegesítéséhez a „kosár frissítése” ikonra kattint az Ügyfél.
- Az Ügyfél kiválasztja a szállítási/fizetési módot, majd tovább megy a pénztárhoz. Az esetleges kuponkódot ezen a felületen adhatja meg, melynek mértéke a rendelés összesítőjén kerül feltüntetésre. Megadja a szállítási és számlázási címét, elérhetőségeit. A megrendelő ezen menüpont alatt köteles a hatályban lévő ÁSZF–t elolvasni és annak elfogadását jelölni.
- Amennyiben a webshopban hiba vagy hiányosság lép fel a termékeknél vagy az áraknál, fenntartjuk a jogot a korrekcióra. Ilyen esetben a hiba felismerése illetve módosítása után azonnal tájékoztatjuk a vevőt az új adatokról. Ügyfél ezt követően még egyszer megerősítheti a megrendelést, vagy elállhat a szerződéstől.
- A fizetendő végösszeg a megrendelés összesítése és visszaigazoló levél alapján minden költséget tartalmaz. A számlát a csomag tartalmazza. Ügyfél köteles a csomagot kézbesítéskor a futár előtt megvizsgálni, és termékeken, csomagoláson észlelt esetleges sérülés esetén köteles jegyzőkönyv felvételét kérni, sérülés esetén a csomagot nem köteles átvenni. Utólagos, jegyzőkönyv nélküli reklamációt Szolgáltató nem fogad el! A csomagok kézbesítése munkanapokon történik 8-17 óra közötti időszakban.
- Az adatok megadását követően Ügyfél a ”megrendelés elküldése” gombra kattintva tudja elküldeni megrendelését, előtte azonban még egyszer ellenőrizheti a megadott adatokat, illetve megjegyzést is küldhet a megrendelésével, vagy e-mailben jelezheti felénk egyéb, rendeléssel kapcsolatos kívánságát.
- Adatbeviteli hibák javítása: Ügyfél a megrendelési folyamat lezárása előtt minden esetben vissza tud lépni az előző fázisba, ahol javítani tudja a bevitt adatokat.
- Ügyfél e-mail-ben a megrendelés elküldését követően visszaigazolást kap. Amennyiben e visszaigazolás Ügyfél megrendelésének elküldésétől számított, a szolgáltatás jellegétől függő elvárható határidőn belül, de legkésőbb 48 órán belül Ügyfélhez nem érkezik meg, Ügyfél az ajánlati kötöttség vagy szerződéses kötelezettség alól mentesül. A megrendelés és annak visszaigazolása akkor tekintendő a Szolgáltatóhoz, illetve az Ügyfélhez megérkezettnek, amikor az számára hozzáférhetővé válik. Szolgáltató kizárja a visszaigazolási felelősségét, ha a visszaigazolás azért nem érkezik meg időben, mert Ügyfél rossz e-mail címet adott meg regisztrációja során, vagy a fiókjához tartozó tárhely telítettsége miatt nem tud üzenetet fogadni.
- Utánvétel: fizetés a futárnál, készpénzben.
Banki átutalás
- Előre utalás bankon keresztül, szállítás az összeg beérkezését követően. Kedvezményezett neve: Kazári-Ambrus Nóra. Bankszámlaszám: HU79 1040 4058 5052 7057 5287 1004 Közlemény: kérjük, írja a nevét és a rendelésszámot a közleménybe (visszaigazoló e-mailben megtalálható).
Bankkártyával történő fizetés
- Online bankkártyás fizetés esetén a megrendelést követően előre fizetsz egy internetes fizetőfelületen, bármely a Szolgáltató által alkalmazott internetes fizetőfelületet üzemeltető szolgáltató rendszere által elfogadhatónak minősített bankkártyával. A webáruházban az online bankkártyás fizetések a Barion Payment Zrt. által üzemeltetett Barion internetes fizetőfelületen valósulnak meg. Az internetes fizetőfelületre történő átirányítással egyidejűleg a Szolgáltató a megrendelés azonosítóját és összegét automatikusan továbbítja az internetes fizetőfelületet üzemeltető szolgáltatónak (a Barion Payment Zrt.-nek), azonban a bankkártya adatait az internetes fizetőfelületet üzemeltető Szolgáltató nem kezeli.
- A Szolgáltató az online bankkártyás fizetés választására tekintettel külön díjat, költséget vagy egyéb fizetési kötelezettséget nem számít fel, illetve nem állapít meg. A Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.
- Online bankkártyás fizetés választása esetén az Ügyfél elfogadja, hogy a Szolgáltató az alábbi személyes adatait átadja az internetes fizetőfelületet üzemeltető szolgáltató, mint adatkezelő részére: név, az érintett vásárlás időpontja, a megrendelés azonosítója és bruttó összege, valamint a saját fiókhoz megadott e-mail cím. Az adattovábbítás célja az, hogy az így fizető vásárlók számára ügyfélszolgálati segítségnyújtás álljon rendelkezésre, a tranzakciók visszaigazolhatók legyenek és a felhasználók védelme érdekében csalásmegelőzésre kerüljön sor.
- Ismétlődő bankkártyás fizetés választása esetén az Ügyfél által a regisztrációs tranzakció során megadott bankkártyaadatokkal a jövőben újabb fizetéseket tud kezdeményezni a bankkártyaadatok újbóli megadása nélkül, ugyanis bankkártya adatait az Ügyfél a fizetés során elmentheti. Az ismétlődő bankkártyás fizetésnél is minden tranzakcióhoz külön jóváhagyás szükséges, a sikeres fizetés tényéről a hagyományos bankkártyás fizetéssel megegyező csatornákon keresztül kap az Ügyfél értesítést. Az ismétlődő bankkártyás fizetés igénybevételével az Ügyfél hozzájárul, hogy a sikeres regisztrációs tranzakciót követően a saját fiókjából kezdeményezett későbbi fizetések a bankkártyaadatok újbóli megadása nélkül menjenek végbe. A saját fiókban a korábbi vásárlásai során már elmentett bankkártyáidat (bankkártya adataidat) törölhetőek, illetve azokat átnevezhetőek.
- Fontos! Az online bankkártyás fizetésnél a bankkártyaadatok kezelése a kártyatársasági szabályoknak megfelelően történik. A bankkártyaadatokhoz sem a Szolgáltató, sem az internetes fizetőfelületet üzemeltető szolgáltató (Barion Payment Zrt.) nem fér hozzá. A Szolgáltató által tévesen vagy jogtalanul kezdeményezett ismétlődő fizetéses tranzakciókért közvetlenül a Szolgáltató felel, a Szolgáltató fizetési szolgáltatójával szemben bármilyen igényérvényesítés kizárt.
- A Barion szervereit a Norton/Symantec/Verisign 256 bites SSL titkosítása védi. Fizetés előtt mindig ellenőrizni szükséges, hogy valóban a Barion biztonságos szerverén kerülnek-e megadásra a fizetéshez szükséges bankkártya adatok vagy jelszó. A böngésző zöld színnel jelzi, ha a fizetés biztonságos, és a fizetőoldal tulajdonosát Barion Payment Inc [HU] néven azonosítja. A Barion rendelkezik a bankkártya társaságok által megkövetelt PCI DSS tanúsítvánnyal, így jogosult bankkártya adatokat kezelni. A Barion szerverek biztonságát a Magyar Nemzeti Bank előírása szerint alakították ki.
- Az adatfeldolgozó által végzett adatfeldolgozási tevékenység jellege és célja a Barion Payment Zrt. adatkezelési tájékoztatóban, az alábbi linkeken tekinthető meg: https://www.barion.com/hu/adatvedelmi-tajekoztato/
Szállítási költség
FOXPOST automatába
- A FOXPOST automatába történő szállítás gyors és kényelmes megoldás, amely lehetővé teszi, hogy a csomagodat az általad választott automata ponton vedd át. A rendelés során Ügyfél kiválasztja a számára legmegfelelőbb FOXPOST automatát, ahol az Ügyfél csomagja elhelyezésre kerül. Amint a csomag megérkezik az automatába, SMS-ben és e-mailben értesítést kap az Ügyfél a részletekkel együtt. Az átvételhez csak az üzenetben kapott kódot kell megadni az automatánál. Az automaták könnyen elérhetőek és a nap 24 órájában hozzáférhetőek. Szállítási költség: 1.500,- Ft
FOXPOST házhozszállítás
- A FOXPOST házhozszállítás lehetőséget kínál arra, hogy az Ügyfél az általa rendelt termékeket kényelmesen és gyorsan az otthonába szállíttassa. Ügyfél kiválasztja a megfelelő szállítási paramétereket a rendelés során, és a FOXPOST biztosítja, hogy az Ügyfél csomagja a megadott helyre érkezzen. Szállítási költség: 2.400,- Ft
- Csak PDF vagy Személyes átvétel Sopronban (H-P 9:00-18:00-ig, előre egyeztetett időpontban). Cím: 9400, Sopron, Bella Lajos utca 12. Ha az Ügyfél csak digitális formátumú terméket vásárol, akkor is ezt a szállítási módot kell választania. Szállítási költség: 0,- Ft
Nemzetközi szállítás
- A rendelések a megadott címre kerülnek kézbesítésre, helyi postai szolgáltatással. A szállítási idő országonként változik, általában 5-15 munkanapot vesz igénybe. Nemzetközi szállítás esetén a célország vám- és adóterhei az Ügyfelet terhelik. Javasoljuk, hogy ellenőrizd a helyi szabályokat. Szállítási költség: 9.500,- Ft
A megrendelések feldolgozása és teljesítés
- A megrendelések feldolgozása nyitvatartási időben történik. A megrendelés feldolgozásaként megjelölt időpontokon kívül is van lehetőség a megrendelés leadására, amennyiben az a munkaidő lejárta után történik, az azt követő napon kerül feldolgozásra. Szolgáltató ügyfélszolgálata minden esetben elektronikus úton visszaigazolja, hogy mikor tudja teljesíteni a megrendelését.
- Általános teljesítési határidő: 2-8 munkanap.
- Az adásvételi szerződés alapján a Szolgáltató dolog tulajdonjogának átruházására, az Ügyfél a vételár megfizetésére és a dolog átvételére köteles.
- Ha az eladó vállalkozás és a vevő fogyasztó, és az eladó vállalja a dolog vevőhöz történő eljuttatását, a kárveszély akkor száll át a vevőre, amikor a vevő vagy az általa kijelölt harmadik személy birtokba veszi a dolgot. A kárveszély a fuvarozónak történő átadáskor átszáll a vevőre, ha a fuvarozót a vevő bízta meg, feltéve, hogy a fuvarozót nem az eladó ajánlotta.
- Ha az eladó vállalkozás és a vevő fogyasztó, a felek eltérő megállapodásának hiányában, az eladó (jelen ÁSZF szerint: Szolgáltató) a szerződés megkötését követően késedelem nélkül, de legkésőbb harminc napon belül köteles a vevő (Ügyfél) rendelkezésére bocsátani a dolgot.
- A Szolgáltató késedelme esetén az Ügyfél jogosult póthatáridőt tűzni. Ha az eladó a póthatáridőn belül nem teljesít, az Ügyfél jogosult a szerződéstől elállni.
- Az Ügyfél (azaz a vásárló) póthatáridő tűzése nélkül jogosult a szerződéstől elállni, ha
- a Szolgáltató a szerződés teljesítését megtagadta; vagy
- a szerződést a felek megállapodása szerint vagy a szolgáltatás felismerhető rendeltetésénél fogva a meghatározott teljesítési időben – és nem máskor – kellett volna teljesíteni.
- Ha Szolgáltató a szerződésben vállalt kötelezettségét azért nem teljesíti, mert a szerződésben meghatározott termék nem áll rendelkezésére, köteles erről Ügyfelet haladéktalanul tájékoztatni, valamint Ügyfél által fizetett összeget haladéktalanul visszatéríteni.
- Az Ügyfél felelős és szavatol azért, hogy a Szolgáltatást kizárólag úgy vegye igénybe, amely rendeltetésszerű használat követelményeinek, és a mindenkor hatályos, jogszabályi előírásoknak, valamint az ÁSZF-ben és a Szolgáltató által közzétett tájékoztatóknak mindenben megfelel. A nem rendeltetésszerű használatból eredő minden kárért az Ügyfél felel.
- Az Ügyfél köteles biztosítani a felhasználói neve és jelszava titkosságát, betartani az értesítésekre vonatkozó rendelkezéseket, illetve szavatol azért, hogy az általa megadott adatok a valóságnak megfelelnek.
- A Szolgáltató jogosult a Szolgáltatást időlegesen, a szükséges karbantartási és frissítési munkák elvégzése idejére leállítani.
11. ELÁLLÁS
- Az Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EUszámú irányelvének, továbbá a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) rendelet szabályozása értelmében Ügyfél (azaz a vásárló) a megrendelt termék kézhez vételétől számított 14 napon belül indokolás nélkül elállhat a szerződéstől, visszaküldheti a megrendelt terméket. Jelen tájékoztató hiányában jogosult Ügyfél 1 év elteltéig gyakorolni az elállási jogát.
- Az elállási jog gyakorlására nyitva álló idő attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen Ügyfél, vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy a terméket átveszi.
- Ügyfél a szerződés megkötésének napja, és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolhatja elállási jogát. Az elállási jog gyakorlására vonatkozó elállási nyilatkozat mintája a jelen ÁSZF 1. számú melléklete.
- A termék visszaküldésének költségét az Ügyfélnek kell viselnie, a vállalkozás nem vállalta e költség viselését.
- Az elállási jog gyakorlása esetén az Ügyfelet a termék visszajuttatásának költségén kívül más költség nem terheli, Szolgáltató azonban követelheti a nem rendeltetésszerű használatból adódó anyagi kár megtérítését.
- Nem illeti meg az elállási jog Fogyasztót olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet az Ügyfél utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen az Ügyfél személyére szabtak. Felhívjuk az Ügyfél figyelmét, hogy a webshopban található valamennyi szolgáltatás e körbe tartozik.
- Az Ügyfél szintén nem gyakorolhatja az elállási jogát
- romlandó vagy minőségét rövid ideig megőrző termék tekintetében;
- olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza.
- olyan termék tekintetében, amely jellegénél fogva az átadást követően elválaszthatatlanul vegyül más termékkel;
- olyan alkohol tartalmú ital tekintetében, amelynek tényleges értéke a vállalkozás által nem befolyásolható módon a piaci ingadozásoktól függ, és amelynek áráról a felek az adásvételi szerződés megkötésekor állapodtak meg, azonban a szerződés teljesítésére csak a megkötéstől számított harmincadik napot követően kerül sor;
- olyan vállalkozási szerződés esetében, amelynél a vállalkozás a fogyasztó kifejezett kérésére keresi fel a fogyasztót sürgős javítási vagy karbantartási munkálatok elvégzése céljából.
- Szolgáltató a termék visszaérkezését/vagy az elállási nyilatkozatmegérkeztét követően a fenti jogszabályok értelmében haladéktalanul, de legkésőbb 14 napon belül visszatéríti a kifizetett összeget az Ügyfél részére, beleértve a szállítási díjat is.
- A visszatérítés során az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal egyező fizetési módot alkalmazunk, kivéve, ha Ügyfél más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja; e visszatérítési mód alkalmazásából kifolyólag Ügyfelet semmilyen többletköltség nem terheli.
- Ügyfél köteles az árukat indokolatlan késedelem nélkül, de a szerződéstől való elállására vonatkozó értesítés Szolgáltató részére történő megküldésétől számított 14 napnál semmiféleképpen sem később visszaküldeni vagy Szolgáltató címen leadni.
- Ügyfélnek írásban történő elállás esetén elegendő az elállási nyilatkozatotmegküldenie 14 napon belül.
- Az Ügyfél akkor tartja be a határidőt, ha a 14 napos időszak letelte előtt visszaküldi, vagy átadja a termék(eke)t.
- Az Ügyfél kizárólag a termék visszaküldésének közvetlen költségét viseli, kivéve, ha a vállalkozás vállalta e költség viselését.
- A Szolgáltató nem köteles az Ügyfél része megtéríteni azon többletköltségeket, amely a Szolgáltató által felkínált legolcsóbb szokásos fuvarozási módtól eltérő szállítási mód választásából adódik.
- Ügyfél kizárólag akkor vonható felelősségre az árukban bekövetkezett értékcsökkenésért, ha az az áruk jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükségestől eltérő kezelés miatt következett be.
- A visszatérítést Szolgáltató mindaddig visszatarthatja, amíg vissza nem kapta az áru(ka)t, vagy Ügyfél bizonyítékot nem szolgáltatott arra vonatkozóan, hogy azokat visszaküldte: a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni.
- Amennyiben Ügyfél élni szeretne elállási jogával, annak jelzését megteheti Szolgáltató elérhetőségeinek valamelyikén írásban (akár a mellékelt adatlap segítségével), vagy telefonon. Postai úton írásban történő jelzés alkalmával a postára adás időpontját vesszük figyelembe, telefonon történő jelzés alkalmával pedig a telefonon történő jelzését. Postai úton történő jelzés esetén ajánlott küldeményként, csomagként való jelzést fogad el Szolgáltató. A megrendelt terméket postai úton, vagy futárszolgálat segítségével juttathatja vissza Fogyasztó Szolgáltató részére.
- Ügyfélnek kiemelten ügyelnie kell a termék rendeltetésszerű használatára, ugyanis a nem rendeltetésszerű használatából eredő károknak megtérítése a Fogyasztót terheli!
- Az Ügyfél és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet ittérhető el. Ezen kormányrendeletben szereplő elállási/felmondási nyilatkozatminta itt érhető el.
- Az Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU számú irányelve itt érhető el.
- Ügyfél egyéb panaszával is megkeresheti Szolgáltatót a jelen ÁSZF-ben található elérhetőségeken.
- Az elállási jog csak a Polgári Törvénykönyv szerinti fogyasztónak minősülő Ügyfelet illeti meg.
- Az elállási jog nem illeti meg a vállalkozást, azaz az olyan személyt, aki a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében jár e.
- Elállási jog gyakorlásának a menete
- Amennyiben az Ügyfél élni kíván az elállási joggal, úgy köteles az elállási szándékát a Szolgáltató elérhetőségein jelezni.
- Ügyfél határidőben gyakorolja elállási jogát, amennyiben a termék kézhezvételétől számított 14. nap lejárta előtt elküldi elállási nyilatkozatát. Írásban történő elállás esetén elég csak az elállási nyilatkozatotelküldeni 14 napon belül. Postai úton történő jelzés alkalmával a postára adás dátumát, email keresztül történő értesítés esetén az email küldésének idejét veszi figyelembe.
- Az Ügyfél elállás esetén köteles a megrendelt terméket a Szolgáltató címére késedelem nélkül, de legkésőbb elállási nyilatkozatának közlésétől számított 14 napon belül visszaküldeni. A határidő betartottnak minősül, amennyiben a 14 napos határidő letelte előtt elküldi a terméket (tehát nem kell megérkezni 14 napon belül). A megrendelő viseli az elállási jog gyakorlása miatt az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerülő költségeket.
- A Szolgáltató azonban nem köteles az Ügyfél része megtéríteni azon többletköltségeket, amely a Szolgáltató által felkínált legolcsóbb szokásos fuvarozási módtól eltérő szállítási mód választásából adódik. Az Ügyfél a szerződés megkötésének napja és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolja elállási jogát.
- Több termék adásvételekor, amennyiben az egyes termékek szállítása eltérő időpontban történik, úgy az utoljára szolgáltatott termék, illetve több tételből vagy darabból álló termék esetén az utoljára kézbesített tétel vagy darab kézhezvételtől számított 14 napon belül élhet a vásárló az elállási joggal.
- Panaszügyintézés és jogérvényesítési lehetőségek
- A fogyasztó a termékkel vagy az Eladó/Szolgáltató tevékenységével kapcsolatos fogyasztói kifogásait az alábbi elérhetőségeken terjesztheti elő:
Internet cím: www.noralinedesign.com
E-mail: info@noralinedesign.com
12. FOGYASZTÓVÉDELMI ELJÁRÁS
- Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál. Amennyiben a fogyasztó fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. A fogyasztóvédelmi elsőfokú hatósági feladatokat a fogyasztó lakóhelye szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatalok látják el, ezek listája itt található: http://www.kormanyhivatal.hu/
Bírósági eljárás
- Ügyfél jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.
Békéltető testületi eljárás
- Tájékoztatjuk, hogy Ön velünk szemben fogyasztói panasszal élhet. Amennyiben az Ön fogyasztói panaszát elutasítjuk, úgy Ön jogosult az Ön lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes Békéltető Testülethez is fordulni: a békéltető testület eljárása megindításának feltétele, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését. Az eljárásra – a fogyasztó erre irányuló kérelme alapján – az illetékes testület helyett a fogyasztó kérelmében megjelölt békéltető testület illetékes.
- A vállalkozást a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli. Ennek keretében fennáll a vállalkozásoknak a békéltető testület felhívására történő válaszirat megküldési kötelezettsége, továbbá kötelezettségként kerül rögzítésre a békéltető testület előtti megjelenési kötelezettség(„meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételének biztosítása”).
- Amennyiben a vállalkozás székhelye vagy telephelye nem a területileg illetékes békéltető testületet működtető kamara szerinti megyébe van bejegyezve, a vállalkozás együttműködési kötelezettsége a fogyasztó igényének megfelelő írásbeli egyezségkötés lehetőségének felajánlására terjed ki.
- A fenti együttműködési kötelezettség megszegése esetén a fogyasztóvédelmi hatóság rendelkezik hatáskörrel, amely alapján a jogszabályváltozás következtében a vállalkozások jogsértő magatartása esetén kötelező bírságkiszabásalkalmazandó, bírságtól való eltekintésre nincs lehetőség. A fogyasztóvédelemről szóló törvény mellett módosításra került a kis- és középvállalkozásokról szóló törvény vonatkozó rendelkezése is, így a kis- és középvállalkozások esetén sem mellőzhető majd a bírság kiszabása.
- A bírság mértéke kis- és középvállalkozások esetén 15 ezer forinttól 500 ezer forintig terjedhet, míg a számviteli törvény hatálya alá tartozó, 100 millió forintot meghaladó éves nettó árbevétellel rendelkező, nem kis- és középvállalkozás esetén 15 ezer forinttól, a vállalkozás éves nettó árbevételének 5%-áig, de legfeljebb 500 millió forintig terjedhet. A kötelező bírság bevezetésével a jogalkotó a békéltető testületekkel való együttműködés nyomatékosítását, illetve a vállalkozásoknak a békéltető testületi eljárásban való aktív részvételének biztosítását célozza.
- A békéltető testület hatáskörébe tartozik a fogyasztói jogvita bírósági eljáráson kívüli rendezése. A békéltető testület feladata, hogy megkísérelje a fogyasztói jogvita rendezése céljából egyezség létrehozását a felek között, ennek eredménytelensége esetén az ügyben döntést hoz a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében. A békéltető testület a fogyasztó vagy a vállalkozás kérésére tanácsot ad a fogyasztót megillető jogokkal és a fogyasztót terhelő kötelezettségekkel kapcsolatban.
- A békéltető testület eljárása a fogyasztó kérelmére indul. A kérelmet a békéltető testület elnökéhez kell írásban benyújtani: az írásbeliség követelményének levél, távirat, távgépíró vagy telefax útján, továbbá bármely egyéb olyan eszközzel is eleget lehet tenni, amely a címzett számára lehetővé teszi a neki címzett adatoknak az adat céljának megfelelő ideig történő tartós tárolását, és a tárolt adatok változatlan formában és tartalommal történő megjelenítését.
- A kérelemnek tartalmaznia kell
- a fogyasztó nevét, lakóhelyét vagy tartózkodási helyét,
- a fogyasztói jogvitával érintett vállalkozás nevét, székhelyét vagy érintett telephelyét,
- ha a fogyasztó az illetékességet az illetékes békéltető testület helyett kérelmezett testület megjelölését,
- a fogyasztó álláspontjának rövid leírását, az azt alátámasztó tényeket és azok bizonyítékait,
- a fogyasztó nyilatkozatát arról, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelte a vitás ügy rendezését
- a fogyasztó nyilatkozatát arra nézve, hogy az ügyben más békéltető testület eljárását nem kezdeményezte, közvetítői eljárás nem indult, keresetlevél beadására, illetve fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelem előterjesztésére nem került sor,
- a testület döntésére irányuló indítványt,
- a fogyasztó aláírását.
- A kérelemhez csatolni kell azt az okiratot, illetve annak másolatát (kivonatát), amelynek tartalmára a fogyasztó bizonyítékként hivatkozik, így különösen a vállalkozás írásbeli nyilatkozatát a panasz elutasításáról, ennek hiányában a fogyasztó rendelkezésére álló egyéb írásos bizonyítékot az előírt egyeztetés megkísérléséről.
- Ha a fogyasztó meghatalmazott útján jár el, a kérelemhez csatolni kell a meghatalmazást.
- A Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el: http://www.bekeltetes.hu
- A területileg illetékes Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el:
https://bekeltetes.hu/index.php?id=testuletek
Az egyes területileg illetékes Békéltető Testületek elérhetőségei:
- Baranya Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 7625 Pécs, Majorossy I. u. 36.
Telefonszám: 06-72-507-154
Fax: 06-72-507-152
E-mail: abeck@pbkik.hu; mbonyar@pbkik.hu - Bács-Kiskun Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 6000 Kecskemét, Árpád krt. 4.
Telefonszám: 06-76-501-500; 06-76-501-525, 06-76-501-523
Fax: 06-76-501-538
E-mail: bekeltetes@bacsbekeltetes.hu; matyus@bkmkik.hu
Honlap: www.bacsbekeltetes.hu - Békés Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 5600 Békéscsaba, Penza ltp. 5.
Telefonszám: 06-66-324-976
Fax: 06-66-324-976
E-mail: toth@bmkik.hu - Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 3525 Miskolc, Szentpáli u. 1.
Telefonszám:06-46-501-091;06-46-501-870
Fax: 06-46-501-099
E-mail: bekeltetes@bokik.hu - Budapesti Békéltető Testület
Cím: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. III. em. 310.
Telefonszám: 06-1-488-2131
Fax: 06-1-488-2186
E-mail: testulet@bkik.hu - Csongrád Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 6721 Szeged, Párizsi krt. 8-12.
Telefonszám: 06-62-554-250/118
Fax: 06-62-426-149
E-mail: testulet@csmkik.hu - Fejér Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 8000 Székesfehérvár, Hosszúsétatér 4-6.
Telefonszám:06-22-510-310
Fax: 06-22-510-312
E-mail: fmkik@fmkik.hu - Győr-Moson-Sopron Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 9021 Győr, Szent István út 10/a.
Telefonszám: 06-96-520-217
Fax: 06-96-520-218
E-mail: bekeltetotestulet@gymskik.hu - Hajdú-Bihar Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 4025 Debrecen, Vörösmarty u. 13-15.
Telefonszám: 06-52-500-710
Fax: 06-52-500-720
E-mail: vanda@hbkik.hu - Heves Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 3300 Eger, Faiskola út 15.
Telefonszám: 06-36-429-612
Fax: 06-36-323-615
E-mail: hkik@hkik.hu - Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 5000 Szolnok, Verseghy park 8. III. emelet 305-306.
Telefonszám: 06-56-510-621, 06-20-373-2570
Fax: 06-56-510-628
E-mail: bekeltetotestulet@jnszmkik.hu - Komárom-Esztergom Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 2800 Tatabánya, Fő tér 36.
Telefonszám: 06-34-513-027
Fax: 06-34-316-259
E-mail: bekeltetes@kemkik.hu - Nógrád Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 3100 Salgótarján, Alkotmány út 9/A.
Telefonszám: 06-32-520-860
Fax: 06-32-520-862
E-mail: nkik@nkik.hu - Pest Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 1119 Budapest, Etele út 59-61. II. emelet 240.
Levelezési cím: 1364 Budapest, Pf.: 81
Telefonszám: 06-1-269-0703
Fax: 06-1-474-7921
E-mail: pmbekelteto@pmkik.hu - Somogy Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 7400 Kaposvár, Anna u.6.
Telefonszám: 06-82-501-026
Fax: 06-82-501-046
E-mail: skik@skik.hu - Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 4400 Nyíregyháza, Széchenyi u. 2.
Telefonszám: 06-42-311-544
Fax: 06-42-311-750
E-mail: bekelteto@szabkam.hu - Tolna Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 7100 Szekszárd, Arany J. u. 23-25. III. emelet
Telefonszám: 06-74-411-661
Fax: 06-74-411-456
E-mail: kamara@tmkik.hu - Vas Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 9700 Szombathely, Honvéd tér 2.
Telefonszám: 06-94-312-356
Fax: 06-94-316-936
E-mail: vmkik@vmkik.hu - Veszprém Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 8200 Veszprém, Radnóti tér 1. földszint 116.
Telefonszám: 06-88-429-008
Fax: 06-88-412-150
E-mail: bekelteto@veszpremikamara.hu - Zala Vármegyei Békéltető Testület
Cím: 8900 Zalaegerszeg, Petőfi u. 24.
Telefonszám: 06-92-550-513
Fax: 06-92-550-525
E-mail: zmbekelteto@zmkik.hu
Online vitarendezési platform
- Az Európai Bizottság létrehozott egy honlapot, amelybe a fogyasztók beregisztrálhatnak, így ezen keresztül lehetőségük nyílik arra, hogy online vásárláshoz kapcsolódó jogvitáikat ezen keresztül rendezzék egy kérelem kitöltésével, elkerülve a bírósági eljárást. Így a fogyasztók tudják érvényesíteni jogaikat anélkül, hogy például a távolság meggátolná őket ebben.
- Ha Ön panaszt kíván tenni egy, az interneten vásárolt termékkel vagy szolgáltatással kapcsolatban, és nem akar feltétlenül bírósághoz fordulni, igénybe veheti az online vitarendezés eszközét.
- A portálon Ön és a kereskedő, akivel szemben panasszal élt, közösen kiválaszthatják a panasz kezelésével megbízni kívánt vitarendezési testületet.
- Az online vitarendezési platform itt érhető el:
https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/?event=main.home.show&lng=HU
13. SZAVATOSSÁG
Hibás teljesítés
- A kötelezett hibásan teljesít, ha a szolgáltatás a teljesítés időpontjában nem felel meg a szerződésben vagy jogszabályban megállapított minőségi követelményeknek. Nem teljesít hibásan a kötelezett, ha a jogosult a hibát a szerződéskötés időpontjában ismerte, vagy a hibát a szerződéskötés időpontjában ismernie kellett.
- Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződésben semmis az a kikötés, amely e fejezetnek a kellékszavatosságra és a jótállásra vonatkozó rendelkezéseitől a fogyasztó hátrányára tér el.
Kellékszavatosság
Milyen esetben élhet az Ügyfél a kellékszavatossági jogával?
- Az Ügyfél a Szolgáltató hibás teljesítése esetén a Szolgáltatóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint.
Milyen jogok illetik meg az Ügyfelet a kellékszavatossági igénye alapján?
- Ügyfél – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet: kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az Ügyfél által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a vállalkozás számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a vállalkozás költségére Ügyfél is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat. Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Ügyfél viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a vállalkozás adott okot.
Milyen határidőben érvényesítheti Ügyfél kellékszavatossági igényét?
- Ügyfél köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. Ugyanakkor felhívjuk a figyelmét, hogy a szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti.
Kivel szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét?
- Ügyfél a Szolgáltatóval szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.
Milyen egyéb feltétele van kellékszavatossági jogai érvényesítésének?
- A teljesítéstől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Ügyfél igazolja, hogy a terméket, illetve a szolgáltatást a webshopot üzemeltető vállalkozás nyújtotta. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már Ügyfél köteles bizonyítani, hogy az Ügyfél által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
Termékszavatosság
Milyen esetben élhet Ügyfél a termékszavatossági jogával?
- Ingó dolog (termék) hibája esetén Ügyfél – választása szerint – kellékszavatossági vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.
Milyen jogok illetik meg Ügyfelet termékszavatossági igénye alapján?
- Termékszavatossági igényként Ügyfél kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.
Milyen esetben minősül a termék hibásnak?
- A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek, vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
Milyen határidőben érvényesítheti Ügyfél termékszavatossági igényét?
- Termékszavatossági igényét Ügyfél a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.
Kivel szemben és milyen egyéb feltétellel érvényesítheti termékszavatossági igényét?
- Termékszavatossági igényét kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Ügyfélnek kell bizonyítania.
A gyártó (forgalmazó) milyen esetben mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól?
- A gyártó (forgalmazó) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
- a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
- a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
- a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania. Felhívom figyelmét, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.
- Szolgáltató nem tartozik szavatossággal az olyan károkért, amelyek a kárveszély átszállása utáni hibás vagy gondatlan kezelésből, túlzott igénybevételből, illetve a meghatározottól eltérő behatásokból, illetve egyéb, a termékek nem rendeltetésszerű használatából keletkeztek.
A szavatossági igény esetén történő eljárás
- Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződésben a felek megállapodása a rendelet rendelkezéseitől a fogyasztó hátrányára nem térhet el.
- A fogyasztó kötelessége a szerződés megkötésének bizonyítása (számlával, vagy akár csak nyugtával).
- A szavatossági kötelezettség teljesítésével kapcsolatos költségek a Szolgáltatót terhelik (Ptk. 6:166. §).
- A Szolgáltató a fogyasztó nála bejelentett szavatossági vagy jótállási igényéről jegyzőkönyvetköteles felvenni.
- A jegyzőkönyv másolatát haladéktalanul, igazolható módon a fogyasztó rendelkezésére kell bocsátani.
- Ha a Szolgáltató a fogyasztó szavatossági vagy jótállási igényének teljesíthetőségéről annak bejelentésekor nem tud nyilatkozni, álláspontjáról – az igény elutasítása esetén az elutasítás indokáról és a békéltető testülethez fordulás lehetőségéről is – öt munkanapon belül, igazolható módon köteles értesíteni a fogyasztót.
- A Szolgáltató a jegyzőkönyvet az annak felvételétől számított három évig köteles megőrizni, és azt az ellenőrző hatóság kérésére bemutatni.
- A Szolgáltatónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze.
14. FELEK KÖZÖTTI KAPCSOLATTARTÁS, KOMMUNIKÁCIÓ
- A Felek a jelen ÁSZF által rögzített jognyilatkozatok megtételét e-mailben, elektronikus úton teljesítik. Az elektronikus levél / e-mail a megadott címre történő elküldésével egyidejűleg kézbesítettnek tekintendő.
- A Szolgáltató a Weboldal felületén megtalálható Adatkezelési és Adatvédelmi Tájékoztató szerint jogosult az Ügyfél adatait kezelni.
- Az ÁSZF teljesítésével összefüggő információkról az Ügyfél és a Szolgáltató elektronikus úton – a Szolgáltató e-mail címén/ online felületén értesítik egymást.
- Az elektronikus formában, e-mailben küldött, a szerződés szerinti értesítések, visszaigazolások hivatalos, illetve cégszerű aláírás és ezt helyettesítő azonosítás nélkül jutnak el az Ügyfélhez, illetve a Szolgáltatóhoz, amelyet a Felek tudomásul vesznek, és ellenkező bizonyításig elfogadottnak tekintenek.
- A szerződésben rögzített szabályoknak megfelelően létrehozott e-mailek tekintetében Felek sem bíróságok, sem más hatóságok előtt nem hivatkozhatnak arra, hogy azok nem felelnek meg a Szolgáltató vagy az Ügyfél nevében tett írásos dokumentumok követelményeinek, kivéve, ha alkalmazására bizonyíthatóan, csalárd vagy egyéb jogellenes szándékkal került sor.
- Abban az esetben, ha a küldő fél e-mailjével kapcsolatban vita merül fel a küldő személyét illetően, vagy a levél tartalmával kapcsolatban, a küldő felet terheli annak bizonyítása, hogy a levelet nem a feladóként megjelölt személy, vagy nem a megérkezett tartalommal küldte el.
- Felek kijelentik, hogy az alkalmazandó e-mail levelezési rendszert a szerződés aláírásának időpontjában biztonságosnak és alkalmasnak tekintik, és egyben vállalják, ha a működés során a rendszer biztonságát tudomásuk szerint veszély fenyegeti, e tényről, ismeretről haladéktalanul tájékoztatják a másik felet. Felek a késedelmes tájékoztatásból eredő károkért felelősséggel tartoznak.
- Kapcsolattartó:
- Szolgáltató: E-mailben az info@noralinedesign.com címen.
- Ügyfél: a regisztráció / Megrendelés során megadott adatai útján.
- A Felek kötelezettséget vállalnak arra, hogy a kapcsolattartójuk személyében, elérhetőségében bekövetkező változásról a még nem teljesített / még meg nem szűnt szolgáltatások esetén haladéktalanul írásban tájékoztatják a másik Felet. Az Ügyfél kötelezettséget vállal arra, hogy az adataiban történő bármilyen változás (személyes adatok, lakcím, stb.) bekövetkezésétől számított 5 (öt) munkanapon belül írásban tájékoztatja erről a Szolgáltató-t. A tájékoztatási kötelezettség elmulasztásából fakadó jogkövetkezményeket minden esetben a tájékoztatást elmulasztó vagy késedelmesen teljesítő Fél viseli.
15. TITOKTARTÁS
- A Felek minden olyan tényt és adatot, amelyről a Megrendelés vagy a szerződéskötés alkalmával vagy azzal kapcsolatban szereztek tudomást, szigorúan bizalmasan kezelnek, azokat a másik Fél előzetes írásbeli hozzájárulása nélkül nem hozzák nyilvánosságra és nem közlik harmadik személyekkel. E kötelezettség független a szerződéses jogviszony fennállásától és a szerződési jogviszony megszűnése után is fennmarad. A titoktartási kötelezettség a Felek alkalmazottjaira, illetve az általuk megbízott egyéb személyekre is kiterjed.
16. INFORMATIKAI BIZTONSÁG
- A Szolgáltató megfelelő műszaki-biztonsági intézkedéseket tesz az Ügyfél személyes adatainak védelme és biztonságos tárolása, illetve a szolgáltatásokhoz való hozzáférés és igénybevétele érdekében, valamint azért, hogy azokat jogosulatlan hozzáféréstől, felhasználástól, megváltoztatástól vagy a jogosulatlan törléstől megóvja.
- A Szolgáltató különleges figyelmet fordít a személyes és pénzügyi adatok biztonságos továbbítására is. Az internet azonban nyílt, nem biztonságos hálózat, amely elsődlegesen az információcsere célját szolgálja, szolgáltatói a hálózat biztonságát rajtuk kívül álló okokból biztosítani nem tudják. A Szolgáltató ezért nem vállal felelősséget az elektronikus formában továbbított üzenetek megsemmisülése, késedelmes megérkezése, egyéb hibája miatt beálló károk esetére.
- A Szolgáltató egyúttal felszólítja az Ügyfelet, hogy az csak olyan adatokat tegyen közzé a weboldal felületén, amelyeknek a weboldalt ért esetleges külső támadások, feltörések, a weboldal és a Szolgáltató ellen irányuló más bűncselekmények, vagy egyéb tiltott magatartások esetén történő nyilvánosságra kerülése nem okoz az Ügyfélnek kárt, tekintettel arra, hogy a Szolgáltató az ilyen károkért felelősséget nem vállal.
- A Szolgáltató nem felel az internetes hálózat esetleges műszaki hibáiból, a kommunikációs eszközök esetleges meghibásodásából, bármely szoftver vagy program meghibásodásából, esetleges technikai meghibásodásokból vagy az egyes fiókok, elektronikai eszközök feltöréséből vagy illetéktelen használatából eredő károkért.
17. SZERZŐI JOGOK
- A Szolgáltató weboldala és a hozzá tartozó webáruház megjelenítése és tartalma együttesen eltérő megjelölés hiányában a Szolgáltató szellemi alkotása, amely szerzői jogvédelem alatt áll.
- Minden, a megjelenítést, tartalmat, szolgáltatásokat érintő, vagy egyéb más felhasználás a Szolgáltató, illetve a szolgáltatások által érintett harmadik személyek írásbeli engedélye nélkül tilos, különös tekintettel az adatbázisokba történő rögzítésre, sokszorosításra, a reklámcélú felhasználás bármely formájára, valamint harmadik félnek történő továbbításra, valamennyi esetben, akár egészben, részben vagy átdolgozott formában.
- A Szolgáltató weboldalán megjelenő tartalmakat és megjelenítést, vagy annak bármely részletét kizárólag a szellemi alkotások jogosultjának az előzetes, kifejezett és írásbeli hozzájárulása esetén lehet felhasználni.
- A Szolgáltató nem vállal felelősséget az Ügyfelek által feltöltött tartalmakért, és jogosult azokat az Ügyfél előzetes értesítése nélkül eltávolítani, illetve törölni, amennyiben azok más személy szellemi alkotáshoz, adatbiztonsághoz fűződő jogát vagy a személyiségi jogát sértik, jogszabályba vagy jó erkölcsbe ütköznek.
- Az Ügyfél a weboldalra feltöltött fénykép vonatkozásában teljes körű felhasználási ás átdolgozási jogot enged a Szolgáltatónak tekintettel arra is, hogy a szolgáltatás /termék jellege ezen jogátruházás nélkül nem kivitelezhető.
18. REKLÁMOK
- A Szolgáltató a weboldalon esetlegesen megjelenő, harmadik felek reklámjainak, hirdetéseinek és megjelenéseinek tartalmáért nem vállal felelősséget.
19. PANASZKEZELÉS
- A Szolgáltató Szolgáltatással kapcsolatos felvilágosítások, valamint a reklamációk ügyében a Szolgáltató ügyfélszolgálati munkatársa jár el a jelen ÁSZF-ben meghatározott elérhetőségeken.
- Az Ügyfél az esetlegesen felmerülő panaszát írásban, postai úton, vagy e-mailben az alábbi elérhetőségeken teheti meg:
Név: Kazári-Ambrus Nóra, egyéni vállalkozó
Levelezési cím: 9400 Sopron, Bella Lajos utca 12.
E-mail cím: info@noralinedesign.com
- A Szolgáltató a Szolgáltatással kapcsolatos reklamációkat, illetve panaszokat kizárólag az Ügyféltől, illetve (legalább teljes bizonyító erejű meghatalmazással meghatalmazott) írásbeli meghatalmazottjától, vagy a jogszabály szerint az Ügyfél nevében eljárni jogosult személytől fogadja el.
- A szolgáltatással kapcsolatos reklamációk ügyében a Szolgáltató annak érkezésétől számított 30 munkanapon belül írásban értesíti az Ügyfelet az általa megadott elérhetőségeken.
- A Szolgáltató ezúton tájékoztatja az Ügyfelet, hogy a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény rendelkezései alapján, amennyiben a fogyasztó és a vállalkozás között, a szolgáltatás minőségével, továbbá a felek közötti szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos vitás ügy, azaz fogyasztói jogvita alakul ki, lehetőség van az egyezség létrehozásának érdekében, ennek eredménytelensége esetén pedig az ügyben döntéshozatal érdekében békéltető testülethez, illetőleg a fogyasztóvédelmi hatósághoz vagy bírósághoz fordulni.
- A Szolgáltató székhelye szerint a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara által működtetett Békéltető Testület (székhely: 9021 Győr, Szent István út 10/A.; e-mail cím: bekeltető.testulet@gymsmkik.hu) az illetékes, de a fogyasztó a saját lakóhelye szerinti békéltető testülethez is fordulhat. A békéltető testületi eljárást a Szolgáltató igénybe veszi, abban együttműködési kötelezettség terheli.
- Az Ügyfél továbbá panasszal fordulhat a fogyasztóvédelmi hatósághoz is: a fogyasztóvédelmi hatóság kijelöléséről szóló 387/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet szerint közigazgatási hatósági ügyekben fogyasztóvédelmi hatóságként a fővárosi és vármegyei kormányhivatal, illetőleg a Pest Vármegyei Kormányhivatal jár el. A hivatalok elérhetőségei: http://www.kormanyhivatal.hu/hu/elerhetosegek.
- A panaszról felvett jegyzőkönyv az alábbiakat tartalmazza:
- Ügyfél neve, lakcíme,
- a panasz előterjesztésének helye, ideje, módja,
- az Ügyfél panaszának részletes leírása, általa bemutatott iratok, dokumentumok és egyéb bizonyítékok jegyzéke,
- az Ügyfél nyilatkozata a panaszával kapcsolatos álláspontjáról, amennyiben a panasz azonnali kivizsgálása lehetséges,
- a jegyzőkönyvet felvevő személy és - telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz kivételével – az Ügyfél aláírása,
- a jegyzőkönyv felvételének helye, ideje,
- telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a panasz egyedi azonosítószáma.
- A Felek megállapodnak, hogy az Ügyfél a panaszt az annak alapját képező esemény/tranzakciót követően haladéktalanul, de legfeljebb 30 (harminc) napon belül köteles a Szolgáltató részére írásban eljuttatni. A Felek rögzítik, hogy a Szolgáltató az egyes tranzakciókkal (így különösen, de nem kizárólagosan pontgyűjtés, pontbeváltás, kuponbeváltás, stb.) kapcsolatos panaszokat kizárólag akkor köteles és jogosult megvizsgálni, ha az érintett tranzakciót követő legfeljebb 30 (harminc) napon belül a panasz a Szolgáltatóhoz beérkezik és valamennyi szükséges információ a rendelkezésére áll. Az ezen határidőn túl érkezett panaszok kivizsgálását a Szolgáltató nem köteles elvégezni.
20. VIS MAIOR
- A Szolgáltató nem felel az olyan, a regisztrációkor és a jelen ÁSZF elfogadásakor előre nem látható, ellenőrzési körén kívül eső, külső ok miatt bekövetkező károkért, amelyekkel kapcsolatban nem volt elvárható, hogy a szerződésszerű teljesítést akadályozó körülményt elkerülje, vagy annak kárkövetkezményeit elhárítsa (vis maior). Ezen okok különösen, de nem kizárólagosan:
- háborús cselekmények, szabotázs, lázadás, blokád, robbantásos merénylet, forradalom, terrorcselekmény;
- más szükséghelyzet, elemi csapás, természeti katasztrófák, földrengés, tűzvész, járvány, árvíz, szélvihar, villámcsapás, szélsőséges időjárási körülmények;
- súlyos üzemzavar, alapanyag-szállítás kimaradása, beszállító rendkívüli késedelme, jelentős mértékű selejt az alapanyagban;
- munkabeszüntetés, sztrájk, valamint a honvédelmi törvény alapján feljogosított szervek rendelkezésére tett intézkedés;
- embargó, bojkott, behozatali-kiviteli tilalmak.
- Vis maior esemény miatti elállás esetén a Felek a felmerült kárukat maguk viselik, egyebekben az eredeti állapot helyreállítására kell törekedniük.
- A Felek a vis maior fenyegetésről és a vis maior bekövetkezéséről, várható időtartamáról kötelesek egymást haladéktalanul értesíteni.
21. A SZERZŐDÉS MEGSZŰNÉSE
- Amennyiben az Ügyfél kéri a regisztrációjának törlését, úgy ez a kérelem a jelen ÁSZF alapján létrejött szerződés felmondását is jelenti. A megszűnés időpontja a regisztráció törlése iránti kérelem Szolgáltató általi kézhezvételétől számított 30 (harminc) nap, de nem korábban, mint az előfizetett Szolgáltatás időtartamának lejárta. Az Ügyfél általi felmondás esetén az általa megfizetett ellenérték visszafizetésére nincs lehetőség.
- A Szolgáltatás bármikor megszakítható vagy végérvényesen megszüntethető a Szolgáltató által. A Szolgáltatás ideiglenesen felfüggesztésre is kerülhet. E körben kártérítési igény nem illeti meg az Ügyfelet.
- A Felek között létrejött jogviszony – a Szolgáltatás határozott időtartamának lejártát követően – automatikusan megszűnik.
- A Szolgáltató jogosult a Felekkel szemben fennálló jogviszonyát a Félnek küldött egyoldalú értesítésével, 15 (tizenöt) napos rendes felmondás útján felmondani.
22. JOGSZABÁLYI HÁTTÉR
- A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekben különösen az alábbi jogszabályok irányadók:
- Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete (GDPR) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet)
- információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény
- az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény
- a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény
- a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény
- a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvény
- a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló 2008. évi XLVII. törvény
- a kutatás és a közvetlen üzletszerzés célját szolgáló név- és lakcímadatok kezeléséről szóló 1995. évi CXIX. törvény
- a kereskedelmi tevékenységek végzésének feltételeiről szóló 210/2009. (IX. 29.) Korm. rendelet
- a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet
23. ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK
- A Szolgáltató jogosult az Ügyfél előzetes hozzájárulása nélkül az itt meghatározott összes vagy bármely jogát vagy kötelezettségét részben vagy egészben engedményezni, átengedni vagy átruházni leányvállalatának vagy jogutódjának, vagy a Szolgáltatással kapcsolatos vállalkozási vagyona megvásárlójának vagy megszerzőjének.
- Az Ügyfél nem jogosult az itt meghatározott jogait vagy kötelezettségeit egészben vagy részben engedményezni, átengedni vagy átruházni.
- A Szolgáltató nem vállal felelősséget a weboldal ideiglenes letölthetetlenségéből / elérhetetlenségéből, egyéb hibáiból, az azon szereplő elírásokból, elütésekből vagy a weboldal, illetve a webáruház ideiglenes elérhetetlenségéből eredő károkért.
- A Szolgáltató nem vállal felelősséget a weboldal és a webáruház adatainak és információinak felhasználásából, továbbadásából, vagy esetleges elérhetetlenségéből eredő közvetlen, közvetett vagy egyéb károkért.
- A Szolgáltató nem vállal felelősséget a weboldal felületéről esetlegesen elérhető, nem a Szolgáltató által működtetett más internetes honlapok tartalmáért, valamint nem vállal felelősséget a Szolgáltató honlapjára mutató más, nem a Szolgáltató által működtetett internetes honlapok tartalmáért.
- Amennyiben a jelen ÁSZF egyes rendelkezései vagy rendelkezéseinek egy része érvénytelen vagy végrehajthatatlan lenne, vagy azzá válna, úgy ez nem érinti az ÁSZF többi részének érvényességét. Ebben az esetben (akár kiegészítő) értelmezés révén azok a szabályozások érvényesek, amelyek a lehető legjobban megfelelnek az érvénytelen vagy végrehajthatatlan rendelkezések gazdasági célkitűzéseinek. Amennyiben ilyen értelmezés jogi okok miatt lehetetlen lenne, úgy a Felek visszavonhatatlanul kötelezik magukat arra, hogy – a jelen szabályozás szellemében – kiegészítő szerződéseket kötnek. Az előző bekezdésben foglalt szabályozás értelemszerűen érvényes az ÁSZF végrehajtása vagy értelmezése során esetleg felmerült szabályozási hézagokra is.
- A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény („Ptk.”), továbbá az egyéb mindenkor hatályos vonatkozó jogszabályok előírásai irányadók.
Mellékletek
Nora Line Design ©